remonty łazienek

Usługi Remontu Łazienki

remonty łazienke gdańsk

Zanim zaczniemy remont łazienki musimy przemyśleć  rodzaj płytek, umywalkę, baterię, oświetlenie oraz zastanowić się: kabina czy prysznic? Każda zmiana w projekcie łazienki wymaga gruntowanego przemyślenia. Łazienka to wnętrze, które musi być praktyczne i piękne.

Zazwyczaj remont łazienki zaczynamy od wyboru płytek łazienkowych. Najlepsze płytki to te, które cechuje mała nasiąkliwość, parametr jest podawany w procentach. Im mniejsza liczba, tym mniejsza nasiąkliwość. Do dekoracji ścian możemy również użyć odpornej farby akrylowej lub lateksowej, która posiada podwyższoną odporność na działanie wilgoci.

Podczas wyboru ceramiki warto zainwestować w modele z powłoką ułatwiającą czyszczenie.

Nie należy również oszczędzać na baterii łazienkowej oraz prysznicowej. Należy wybrać dobrą gatunkowo, której zawory nie będą się psuły. Jeśli szukasz wygodnej baterii - wybierz jednouchwytową, pozwoli na szybkie ustawienie temperatury i strumienia wody.

Planując układanie płytek często zastanawiamy się w jaki sposób wykończyć narożniki zewnętrzne, by wyglądały estetycznie oraz były trwałe. Do wyboru mamy zazwyczaj trzy opcje.

Wariant I - płytki na zakładkę

Najprostszy bez dodatkowych kosztów. Płytki układamy na tkz. zakładkę, jedna do drugiej. Metoda ta sprawdzi się gdy chcemy zaoszczędzić na projekcie i nie zależy nam zbytnio na względach estetycznych.

Wariant II - profil,listwa

To rozwiązanie jest najlepsze jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość. Narożnik chroniony jest przez listę plastikową, aluminiową, miedzianą.

Wariant III - szlifowanie krawędzi 450

Niewątpliwie najładniejsze wykończenie krawędzi płytki, które jest zarazem najtrudniejsze do wykonania w przypadku twardych gresów.Największym minusem tego sposobu wykończenia jest trwałość. Każde mocniejsze uderzenie w narożnik niesie ryzyko uszkodzenia krawędzi łączenia.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia w łazience jest centralna lampa na suficie i kinkiet zawieszony nad lustrem. Warto zainwestować w oświetlenie LED – nie nagrzewa się, nie jest wrażliwe na spadki energii i pobiera jej bardzo mało.

W zależności od tego, jakim rozmiarem łazienki dysponujemy, możemy zaplanować w niej umieszczenie wanny lub prysznica.

Na rynku dostępne są tradycyjne brodziki akrylowe, jak również w  ofercie spotkać można także brodziki: stalowe, ceramiczne oraz wyprodukowane z kompozytów czy naturalnego kamienia.

Jednak ostatnimi czasy prawdziwym hitem stało się montowanie odwodnienia liniowego, które wygląda bardzo estetycznie. Sam brodzik może być wykonany z płytek gresowych, ceramicznych, mozaiki czy kamienia. Dzięki estetycznie wyglądającej listwie, cała konstrukcja brodzika ukryta jest w podłodze. Należy ją pokryć płytkami. W ten sposób uzyskujemy powierzchnię, która dzięki wykonaniu odpowiedniego spadku, pozwoli odprowadzać wodę.

Wybór między brodzikiem a odpływem liniowym zależy więc od powierzchni łazienki oraz potrzeb.