plytki

Układanie płytek

Układanie płytek gdańsk

Układanie płytek nie jest wcale łatwą czynnością. Nieodpowiednie i niestaranne przygotowanie powierzchni pod płytki może skutkować odklejeniem się od podłoża. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić podłoże z kurzu oraz dobrze zagruntować aby zwiększyć przyczepność nakładanej później zaprawy klejowej.

Zanim rozpocznie się przyklejanie płytek do podłoża, powinno się dokładnie rozplanować układ płytek na powierzchni oraz dokonać obliczeń. Umożliwia to korektę ewentualnych błędów, dopracowanie wykończenia powierzchni pod względem estetycznym . Płytki wymagające przycięcia powinny być zaplanowane w miejscach najmniej widocznych. Równie ważnym elementem jest sprawdzenie czy płytki są całkowicie płaskie, równe wymiarowo oraz czy nie różnią sie kolorystycznie.

Coraz częściej podczas remontu łazienki stosowane są płytki gresowe. Są one twarde, odporne na ścieranie i zarysowanie oraz mało nasiąkliwe. Wymagają jednak stosowania zapraw klejących o zwiększonej przyczepności.

Istnieje kilka sposobów układania płytek gresowych.

  • Układ prosty – fugi są równoległe do krawędzi płaszczyzny płytki, tworzą krzyże
  • Układ mijankowy – rzędy płytek są przesuwane względem poprzednich o pół długości płytki, tworząc układ w “cegiełkę”
  • Układ karo – płytki są przyklejone pod kątem 450 w sosunku do krawędzi ścian
  • Układ mieszany – w układzie tym duże płytki układamy w połączeniu z małymi.

Firma Eagle Prestige zajmuje się kompleksowymi remontami łazienek na terenie Gdańska,w tym: układanie glazury, terakoty,  gresu, mozaiki.